Blog

1800 kilometrů podél hranic České Republiky se dá stěží ujít na jeden zátah. Ale Sylva a Matěj přišli s nápadem jak to vyřešit a tento cíl si rozplánovali na několik etap. Přečtěte si, jak se jim postupně daří tento plán plnit. (Budeme průběžně aktualizovat).

celý článek

Dobrá zpráva nejen pro motoristy! Nově najdete naše výrobky také v prodejnách Auto Kelly a jelikož je tato síť prodejen velmi rozsáhlá, jsou naše jídla mnohem dostupnější.

celý článek

Lenka Koppová a Tomáš Gayer se vydali na dvouměsíční roadtrip po Skandinávii. Cestovat se rozhodli 22-letou dodávkou "Merlot", kterou si šikovně upravili na obytný vůz. Přečtěte si, jak jejich cesta probíhala.

celý článek

Tomáš Kůdela, instruktor jachtingu, se tentokrát vydal se svou expedicí na 16 ti denní plavbu z Irska do Brestu kolem legendární skály Fastnet s ikonickým majákem.

celý článek

Konzervanty, barviva a další škodlivé chemické látky jsou téměř ve všech potravinách kolem nás. Je velmi těžké se jim zcela vyhnout, ať se snažíme jakkoliv. Nemusejí být do potraviny přímo přidané, ale jsou v ní již obsažené, protože některé škodliviny jsou součástí životního prostředí. Někdo na to rezignuje a říká, že tedy není třeba se o něco snažit a dívat se na to co jíme, chemie je v podstatě všude.

celý článek

Vyplňte anketu a jako poděkování Vám dáme 10% slevu na nákup v našem e-shopu s platností až do února 2019.

celý článek

Island - ostrov úchvatných vodopádů a pohádkových duh, ale také ledovců, sopečných pustin, všudypřítomného silného větru , deště, ale i sněhu... Tomáš Kůdela se pustil do vnitrozemí trošku jinak než většina turistů.

celý článek

Léto nám pomalu končí a my už jen vzpomínáme na teplé letní dny a vlahé noci. Vzpomínáme na dovolenou, zážitky, cestování a krásnou přírodu. Jenže to už je za námi, dny jsou kratší, rána i večery chladnější. S chladnými rány se vracíme opět ke společenskému oblečení, ať už do práce či do školy. A najednou zjistíme, že kalhoty málem nedopneme, sako je příliš natěsno a váha nám naše podezření potvrdí! Jak je to možné?

celý článek

GR 5 ve Francouzských Alpách spojuje Ženevské jezero se Středozemním mořem, okolí lázní Evian s Nice a prochází masivy Mont-Blanc, Vanoise, Ecrins, Queyras a Mercantour.

celý článek

Franta Žilák je velmi úspěšným českým závodníkem na horském kole v kategorii MTB enduro. Ač je jeho závodění spíše vedlejší činností, výsledky má srovnatelné s profesionálními závodníky.

celý článek

Soutěž na Facebooku ukončena. Podívejte se, kdo z našich fanoušků získal obědy do práce na celý týden.

celý článek

Opět srdečně zveme na potravinářské trhy v Královehradeckém kraji se soutěží "Potravina a potravinář 2018" Budeme tam také a můžete u nás ochutnat novinky :) Hlasujte pro nás a vyhrajte!

celý článek

Milý zákazníci, máme pro Vás soutěž o naši novinku Komplet Menu. Do soutěže jsme věnovali 6 ks Komplet Menu. Vyhrát je můžete na Instagramu či Facebooku. Neváhejte a zapojte se!

celý článek

Teplý nebo studený? Vlastní nebo s donáškou? Jak ho mám skladovat a jak si ho ohřát? Kde si ho koupím?

celý článek

Na Vaši žádost zavádíme při nákupu zboží nad 2 000 Kč a platbě předem dopravné zdarma. Neplatí pro dopravu do zahraničí.

celý článek

Rolex middle sea race je jeden z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních závodů na světě.

celý článek

Přijďte nás navštívit na Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2018 v Jablonci nad Nisou. Vstup zdarma.

celý článek

Při nákupu zboží nad 2 500 Kč a platbě předem máte dopravu jen za 1 Kč. Akce platí od 2.3. do 31.3.2018. Neplatí pro dopravu do zahraničí.

celý článek

Markéta Hanáková a její tým se tentokrát vydali divočinou sibiřské tajgy. Přečtěte si její vyprávění o této dobrodružné výpravě...

celý článek

Tomáš Kůdela se tentokrát vydal se svou plachetnicí do krás Norských fjordů. Tato netradiční kombinovaná plavba trvala 10 dní a vedla z Bergenu do Molde se zajížďkou do Geirangerfjordu.

celý článek

O trekování na Kamčatce se říká, že je to peklo v ráji... Kouřící vulkány, čertovské čoudíky, bahenní sopky, nekonečné pláně, černá lávová pole, medvědi, nebojácní svišti, maxiborůvky, řeky plné lososů, ale také hejna krvelačných komárů, spousta na první pohled neviditelného bahna, do kterého každým krokem člověk zapadá, oblaka jemného prachu a také mlha, déšť, mlha, déšť a pro změnu zase mlha, déšť… Když člověk chce, pohybuje se zcela sám mimo turistické chodníky, kterých tu ostatně není mnoho a nasává zvláštní atmosféru Kamčatky všemi doušky.

celý článek

GR 11, neboli Trans Pirenaica, je označení dálkového treku vedoucího Španělskem přes Pyrenejské pohoří od Atlantského oceánu až ke Středozemnímu moři. Je celkem 820 km dlouhý a chodci na něm překonávají převýšení celkem 45.000 výškových metrů.

celý článek

Red Bull X-Alps je nejnáročnější adventurový závod na světě, který se koná 1x za 2 roky. Účastníci závodu čarou musí při něm překonat 1138 kilometrů přes Alpy pěšky nebo nebo zavěšený na křídle paraglidu. Veškeré vybavení musí mít pilot neustále na zádech....

celý článek

Známý rakouský veletrh OTA Globetrotter-Rodeo 2017 se bude tento rok konat od 25 do 27. srpna. Náplní bude opět setkání milovníků cestování, živé reportáže, předváděcí akce a mnoho dalšího.

celý článek

Pro člověka nemocného celiakií je velmi těžké přizpůsobit se novým stravovacím návykům. Pokud se o nesnášenlivosti na lepek dozvíte až v pozděším věku, stává se bezlepková dieta leckdy i vaší noční můrou.

celý článek

Tomáš Kůdela, kapitán a instruktor yachtingu, na svých plavbách a expedicích zažívá hodně dobrodružstvích a adrenalinu. Vaření na cestách má vyřešeno - používá Expres Menu.

celý článek

Navštivte potravinářské trhy v Královehradeckém kraji se soutěží "Potravina a potravinář 2017" U našeho stánku můžete ochutnat naše výrobky a nakoupit za zvýhodněnou cenu. Hlasujte pro nás a vyhrajte!

celý článek

Při nákupu zboží nad 4 000 Kč a platbě předem vám nebude účtováno poštovné a budete mít dopravu ZDARMA. Akce platí od 23.5. do 30.6.2017. Neplatí pro dopravu do zahraničí.

celý článek

Antarktická polární stanice Eco Nelson hostila české vědce, kteří zde měli za úkol připravit převzetí této stanice pro českou vědu, zmapovat území a zmodernizovat vybavení a budovy stanice. Firma Expres Menu byla oficiálním partnerem této akce!

celý článek

Připravit si vlastní domácí těstoviny není vůbec těžké. Pokud někdo dodržuje bezlepkovou či SCD dietu, je tento článek přesně pro něj!

celý článek

Polévky patří k důležité součásti české kuchyně. Je to naše specialita, která nás tradičně odlišuje od ostatních světových kuchyní.

celý článek

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Už máte vyřešeno stravování? Přinášíme Vám zajímavé tipy pro letošní léto.

celý článek

Velikonoční regata je tzv. Off-shore závod námořních plachetnic konající se každoročně již 15 let v Chorvatsku na trase ostrov Murter - Dubrovník a zpět. Také letošní rok jsme byli u toho!

celý článek

26. 12. 2016 v Mnichově ( Bayern, Německo) jsme se zúčastnili velkého mezinárodního veletrhu "f.re.e - Die Reise- und Freizeitmesse".

celý článek

Srdečně zveme na Karneval chutí Ostrava 2017, který se koná na Černé louce v Ostravě ve dnech 21.4.2017 - 23.4.2017.

celý článek

Také rádi zkoušíte nové recepty a nové potraviny? Potřebujete obměnit již zaběhnutá jídla, která doma točíte pořád dokola? Dochází Vám nápady? Hledáte zdravější varianty tradičních jídel? Právě pro Vás máme zajímavý tip jak si doma jednoduše připravit zdravější pizzu.

celý článek

Při nákupu zboží nad 3 000 Kč vám nebude účtováno poštovné a budete mít dopravu ZDARMA. Akce platí od 14.3. do 30.4.2017. Neplatí pro dopravu do zahraničí.

celý článek

Podívejte se na náš videonávod na přípravu různých kaší. Využít můžete naše sladké kaše z nabídky a máte rychlou a bohatou snídani. Naše kaše jsou bez alergenů, bez chemie a jsou vhodná pro děti od 1.roku!

celý článek

Videorecept od našeho partnera www.uzdravtesejidlem.cz přináší recpet na úžasné vanilkové rohlíčky. I když již nejsou Vánoce, jistě si rádi zdravě zamlsáte i během roku.

celý článek

Recept na rychlý ovocný koláč z naší Směsi na sladké pečivo.

celý článek

Tento videorecept od Marky z naší banánové mouky Vám přináší náš parner http://www.uzdravtesejidlem.cz,

celý článek

"Cestu jsme plánovali několik let. Čerpali jsme z cestopisů na webu Motorkáři.cz, ale hlavně hodně od Petra Jílka, který svůj sen uskutečnil již dříve v roce 2014." uvádí účastníci expedice do Norska.

celý článek

Poslední dobou se často setkávám s doporučeními, aby lidé více pamatovali na svoje zásoby jídla a pití. Německá vláda například schválila koncepci ochrany obyvatel, která doporučuje svým občanům, aby měli doma zásoby potravin a vody na dobu nejméně 10 dní. Nejsou však jediní. Podobnou koncepci má i Finsko či Rakousko (ti doporučují mít zásoby na 14 dní). Nizozemsko zase doporučuje vytvoření nouzového zavazadla s pitnou vodou, trvanlivými potravinami, léky a penězi.

celý článek

Kdo zná naše mouky, ví, že naše Směs na sladké pečivo obsahuje vedle banánové mouky, hrachové mouky, jedlé sody a soli také skořici. Proč zrovna skořici?

celý článek

Pohanka je velmi zajímavá rostlinka, která se řadí mezi pseudocereálie a má své uplatnění v mnoha oblastech – jako potravina, krmivo, ve farmacii i kosmetickém průmyslu.

celý článek

Ne každý zná pojem SCD či speciální sacharidová dieta, proto jsme se rozhodli napsat o této problematice několik řádků. V dnešní době si pojem „dieta“ spojujeme často s tím, že co je zdravé, není dobré.

celý článek

Druhá nejvyšší hora Hindúkuše a nejvyšší hora Afghánistánu Noshaq 7492 m – to byl cíl expedice Markéty Hanákové pro rok 2016. Firma Expres Menu byla u toho!

celý článek

2222 km za 111 hodin! Handicapovaní jezdci z TJ Léčebna Košumberk a zdraví příznivci sportu na startu extrémního cyklistického závodu "Metrostav Handy Cyklo Maraton", který se konal 2. - 6. 8. 2016.

celý článek

Tým Ekonomické fakulty v závodě Metrostav Handy Cyklo Maraton ujel na kole 2 222 kilometrů kolem hranic České republiky za 111 hodin. Závod započal 2. 8. v Praze a skončil 6. 8. tamtéž. Naše jídlo je provázelo celým závodem.

celý článek

Jedete na dovolenou a plánujete si sami vařit? Máme pro Vás několik tipů, jak si nezkazit dovolenou kvůli nemocem ze špatného zacházení s potravinami. Vycházíme z doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), která vydala zásady pro bezpečnost potravin, které mají spotřebitele chránit před infekcemi a nemocemi z potravin.

celý článek

Ze spolupráce s Českou unií neslyšících, pobočkou Kroměříž, máme velkou radost. Jsme velmi hrdi, že je můžeme podpořit našimi produkty při pobytech neslyšících.

celý článek

Expedice NORDKAPP 2014 v čele s Petrem Kašparem si dala za cíl nejsevernější místo Evropy.

celý článek

Téměř dva tisíce kilometrů a jeden rekord k tomu. Vozíčkář Radomír Krupa, bez zajištění a bez doprovodu, objel v létě 2012 za 29 dní Českou republiku na speciálním kole handbike.

celý článek

Dokážete si představit plavbu na džunce (čínská plachetnice) ve Středozemním moři, během které si můžete dát tradiční české jídlo? Všichni členové posádky lodi Esperanza měli možnost si to vyzkoušet.

celý článek

Handbikeři se rozhodli vyrazit na ambiciózní expedici z nejsevernějšího cípu střední Evropy až do nejjižnějšího bodu Evropy. Trasu asi 3350 km ujelo štafetově 5 statečných handbikerů. Stejně jako u objížďky ČR Radomíra Krupy tak i tuto expedici podpořilo EXPRES MENU.

celý článek

Výrobky EXPRES MENU se staly nedílnou součástí všech sportovních kurzů studentů z trutnovského gymnázia. Jejich pozitivní hodnocení je pro nás závazkem!

celý článek

Tým profesionálních i dobrovolných záchranářů psůobící i na mezinárodní úrovni. Tým je vybaven profesionální technikou a dvěma psy pro prostorové vyhledávání a jednoho psa pro vyhledávání osob v sutinách.

celý článek

Víte co to je kvadriatlon? To je plavání, kolo, kajak a běh v jednom. Kvadriatlonista Michal Háša statečně bojuje nejen v této náročné sportovní disciplíně, ale i s duhringovou chorobou, kvůli které musel ze svého jídelníčku úplně vyloučit lepek.

celý článek

Ještě žádný Čech nepodnikl nonstop cestu kolem světa. V roce 2011 se vydal na cestu se svojí lodí Singa, aby se pokusil zdolat tento milník.

celý článek

Daleko od civilizace, krásná příroda okolo a chuť ulovit pořádnýho kapra. Tak vypadají rybářské cesty Slávka Freecarpa, který se stravuje našimi hotovými jídly.

celý článek

Sůl je velmi důležitá pro správný chod organismu. Jak se však řiká, všeho moc škodí. Solení není výjimkou. Prozradíme vám i to, jakým způsobem solíme my naše jídla.

celý článek

Konzumace bezlepkových jídel nemusí být pouze záležitostí osob, které dodržují bezlepkovou dietu!

celý článek

Nový školní rok je tu a s ním otázka, jak zajistit bezlepkové jídlo ve školních jídelnách. Poradíme vám!

celý článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace