Blog

"Obcházení hranic nám jde pomalu, ale jistě. Postupně zjišťujeme, že je někdy o mnoho lehčí vyhradit si pár týdnů a přejít nějaký delší trek než hledat mezery a dojíždět na hranice během klasických povinností všedních dnů. Ale v létě se nám povedlo vyrazit na přechod Krušných hor, na které jsme si vyhradili celý týden."

celý článek

Šéfredaktor časopisu Peak.cz, Libor Akrman, referuje o expedici po Laponsku. Přečtěte si, jak se jim expedice vydařila a jak se v extrémních podmínkách osvědčila jídla Expres Menu.

celý článek

Sylva s Matějem teď sice v každé volné chvíli obcházejí hranice České republiky, ale neodolali volání další GR trasy, a strávili týden na Mallorce, kde překročili další pohoří, Serra de Tramuntana na západním pobřeží ostrova. Skrz tento masiv vede GR 221, v překladu nazývaná „Suchá kamenná cesta“, 120 km dlouhá, s mírnějšími kopci, kde se střídá divoká horská krajina s krajinou kulturní, plnou teras s olivovníky a vystavěnými kamennými cestami.

celý článek

1800 kilometrů podél hranic České Republiky se dá stěží ujít na jeden zátah. Ale Sylva a Matěj přišli s nápadem jak to vyřešit a tento cíl si rozplánovali na několik etap. Přečtěte si, jak se jim postupně daří tento plán plnit. (Budeme průběžně aktualizovat).

celý článek

Lenka Koppová a Tomáš Gayer se vydali na dvouměsíční roadtrip po Skandinávii. Cestovat se rozhodli 22-letou dodávkou "Merlot", kterou si šikovně upravili na obytný vůz. Přečtěte si, jak jejich cesta probíhala.

celý článek

Tomáš Kůdela, instruktor jachtingu, se tentokrát vydal se svou expedicí na 16 ti denní plavbu z Irska do Brestu kolem legendární skály Fastnet s ikonickým majákem.

celý článek

Island - ostrov úchvatných vodopádů a pohádkových duh, ale také ledovců, sopečných pustin, všudypřítomného silného větru , deště, ale i sněhu... Tomáš Kůdela se pustil do vnitrozemí trošku jinak než většina turistů.

celý článek

GR 5 ve Francouzských Alpách spojuje Ženevské jezero se Středozemním mořem, okolí lázní Evian s Nice a prochází masivy Mont-Blanc, Vanoise, Ecrins, Queyras a Mercantour.

celý článek

Franta Žilák je velmi úspěšným českým závodníkem na horském kole v kategorii MTB enduro. Ač je jeho závodění spíše vedlejší činností, výsledky má srovnatelné s profesionálními závodníky.

celý článek

Rolex middle sea race je jeden z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních závodů na světě.

celý článek

Markéta Hanáková a její tým se tentokrát vydali divočinou sibiřské tajgy. Přečtěte si její vyprávění o této dobrodružné výpravě...

celý článek

Tomáš Kůdela se tentokrát vydal se svou plachetnicí do krás Norských fjordů. Tato netradiční kombinovaná plavba trvala 10 dní a vedla z Bergenu do Molde se zajížďkou do Geirangerfjordu.

celý článek

O trekování na Kamčatce se říká, že je to peklo v ráji... Kouřící vulkány, čertovské čoudíky, bahenní sopky, nekonečné pláně, černá lávová pole, medvědi, nebojácní svišti, maxiborůvky, řeky plné lososů, ale také hejna krvelačných komárů, spousta na první pohled neviditelného bahna, do kterého každým krokem člověk zapadá, oblaka jemného prachu a také mlha, déšť, mlha, déšť a pro změnu zase mlha, déšť… Když člověk chce, pohybuje se zcela sám mimo turistické chodníky, kterých tu ostatně není mnoho a nasává zvláštní atmosféru Kamčatky všemi doušky.

celý článek

GR 11, neboli Trans Pirenaica, je označení dálkového treku vedoucího Španělskem přes Pyrenejské pohoří od Atlantského oceánu až ke Středozemnímu moři. Je celkem 820 km dlouhý a chodci na něm překonávají převýšení celkem 45.000 výškových metrů.

celý článek

Red Bull X-Alps je nejnáročnější adventurový závod na světě, který se koná 1x za 2 roky. Účastníci závodu čarou musí při něm překonat 1138 kilometrů přes Alpy pěšky nebo nebo zavěšený na křídle paraglidu. Veškeré vybavení musí mít pilot neustále na zádech....

celý článek

Tomáš Kůdela, kapitán a instruktor yachtingu, na svých plavbách a expedicích zažívá hodně dobrodružstvích a adrenalinu. Vaření na cestách má vyřešeno - používá Expres Menu.

celý článek

Antarktická polární stanice Eco Nelson hostila české vědce, kteří zde měli za úkol připravit převzetí této stanice pro českou vědu, zmapovat území a zmodernizovat vybavení a budovy stanice. Firma Expres Menu byla oficiálním partnerem této akce!

celý článek

Velikonoční regata je tzv. Off-shore závod námořních plachetnic konající se každoročně již 15 let v Chorvatsku na trase ostrov Murter - Dubrovník a zpět. Také letošní rok jsme byli u toho!

celý článek

"Cestu jsme plánovali několik let. Čerpali jsme z cestopisů na webu Motorkáři.cz, ale hlavně hodně od Petra Jílka, který svůj sen uskutečnil již dříve v roce 2014." uvádí účastníci expedice do Norska.

celý článek

Druhá nejvyšší hora Hindúkuše a nejvyšší hora Afghánistánu Noshaq 7492 m – to byl cíl expedice Markéty Hanákové pro rok 2016. Firma Expres Menu byla u toho!

celý článek

2222 km za 111 hodin! Handicapovaní jezdci z TJ Léčebna Košumberk a zdraví příznivci sportu na startu extrémního cyklistického závodu "Metrostav Handy Cyklo Maraton", který se konal 2. - 6. 8. 2016.

celý článek

Tým Ekonomické fakulty v závodě Metrostav Handy Cyklo Maraton ujel na kole 2 222 kilometrů kolem hranic České republiky za 111 hodin. Závod započal 2. 8. v Praze a skončil 6. 8. tamtéž. Naše jídlo je provázelo celým závodem.

celý článek

Expedice NORDKAPP 2014 v čele s Petrem Kašparem si dala za cíl nejsevernější místo Evropy.

celý článek

Ze spolupráce s Českou unií neslyšících, pobočkou Kroměříž, máme velkou radost. Jsme velmi hrdi, že je můžeme podpořit našimi produkty při pobytech neslyšících.

celý článek

Téměř dva tisíce kilometrů a jeden rekord k tomu. Vozíčkář Radomír Krupa, bez zajištění a bez doprovodu, objel v létě 2012 za 29 dní Českou republiku na speciálním kole handbike.

celý článek

Dokážete si představit plavbu na džunce (čínská plachetnice) ve Středozemním moři, během které si můžete dát tradiční české jídlo? Všichni členové posádky lodi Esperanza měli možnost si to vyzkoušet.

celý článek

Handbikeři se rozhodli vyrazit na ambiciózní expedici z nejsevernějšího cípu střední Evropy až do nejjižnějšího bodu Evropy. Trasu asi 3350 km ujelo štafetově 5 statečných handbikerů. Stejně jako u objížďky ČR Radomíra Krupy tak i tuto expedici podpořilo EXPRES MENU.

celý článek

Výrobky EXPRES MENU se staly nedílnou součástí všech sportovních kurzů studentů z trutnovského gymnázia. Jejich pozitivní hodnocení je pro nás závazkem!

celý článek

Tým profesionálních i dobrovolných záchranářů psůobící i na mezinárodní úrovni. Tým je vybaven profesionální technikou a dvěma psy pro prostorové vyhledávání a jednoho psa pro vyhledávání osob v sutinách.

celý článek

Víte co to je kvadriatlon? To je plavání, kolo, kajak a běh v jednom. Kvadriatlonista Michal Háša statečně bojuje nejen v této náročné sportovní disciplíně, ale i s duhringovou chorobou, kvůli které musel ze svého jídelníčku úplně vyloučit lepek.

celý článek

Ještě žádný Čech nepodnikl nonstop cestu kolem světa. V roce 2011 se vydal na cestu se svojí lodí Singa, aby se pokusil zdolat tento milník.

celý článek

Daleko od civilizace, krásná příroda okolo a chuť ulovit pořádnýho kapra. Tak vypadají rybářské cesty Slávka Freecarpa, který se stravuje našimi hotovými jídly.

celý článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace