Cestování po Laponsku

Šéfredaktor časopisu Peak.cz, Libor Akrman, referuje o expedici po Laponsku. Přečtěte si, jak se jim expedice vydařila a jak se v extrémních podmínkách osvědčila jídla Expres Menu.

Spolu s mojí ženou Jitkou a ještě pár dalšími kamarády jsme se v únoru 2019 vypravili do Laponska. Konkrétně do finského národního parku Urha Kekkonena, který leží za polárním kruhem.

Po týdenním pobytu musíme přiznat, že označení „jedna z nejhezčích částí Laponska“ se rozhodně zakládá na pravdě.

Členitá údolí, lesy a nespočet jezer a řek dotváří tuto civilizací nedotčenou oblast u ruských hranic, kdy jsme několik dní nepotkali ani živáčka, až na pár stád sobů v dálce.

Vzhledem k tomu, že celý výlet byl pojatý jako týdenní putování na běžkách od srubu ke srubu, museli jsme veškeré vybavení a jídlo táhnout s sebou na plastových bobech. Odměnou po patnácti- až pětadvacetikilometrových štrekách, kdy jsme dorazili do vymrzlého srubu, který jsme však během pár hodin vytopili, byl horký čaj a teplé jídlo, jež bylo možné celkem rychle připravit na tamních plynových vařičích.

Naše nakonec sedmičlenná skupina se dohodla, že snídaně si pořeší každý víceméně po vlastní ose, ale že každý vždy připraví společnou večeři pro všechny.

Co se zdálo být jednoduchou záležitostí, mírně zkomplikoval spolucestovatel Zdenda, který musí držet bezlepkovou dietu. Pro většinu z nás ostatních šlo o první setkání s tímto druhem stravování, s nímž jsme se my s Jitkou nakonec vypořádali prostřednictvím jídel Expres Menu.

K němu jsem se dostal v podstatě náhodou, když jsem se při pracovní schůzce zmínil o „bezlepkových komplikacích“ a byla mi doporučena jejich svíčková. Po vyzkoušení doma, kdy jsme jako testery zapojili i naše děti, bylo celkem rychle rozhodnuto…

Do Finska s námi tedy zamířilo sedm porcí kuřete na paprice a stejné množství svíčkové. S přílohou v podobě bezlepkových těstovin se staly (alespoň pro nás s Jitkou) kulinářským hřebem zájezdu. Navzdory tomu, že proviant musel, stejně jako my, čelit mrazům až minus 35 stupňů, na kvalitě jídla se to vůbec neprojevilo.Výhodou byla i rychlá příprava – stačilo vyklopit jídlo z pytlíků do hrnce, ohřát a dovařit přílohu.


Vzhledem k tomu, že se do Laponska zřejmě budeme chtít vrátit, je dost pravděpodobné, že při výběru jídla zase padne volba na nabídku Expres Menu. I v případě, že bychom neměli „bezlepkového spolucestujícího“.

A myslím, že při našich častých cestách s Jitkou mu dáme šanci i jindy. Jednoduchost přípravy, široká nabídka jídel i chutnost za přijatelnou cenu v rozměrově rozumném balení, to je ideál každého cestovatele. A nejen jeho. Hodí se i na několikadenní výpravy po horách nebo outdoorové závody typu Adrenalin Cup, kdy na přípravu jídla není moc času. Nemluvě o tom, že jídla Expres Menu chutnají i studená.

Text Libor Akrman

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace