EM na Rolex middle sea race 2017

Rolex middle sea race je jeden z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních závodů na světě.

38. pokračování tohoto jedinečného závodu na volném moři začal dne 21. října 2017. Na tomto ročníku byly podmínky obzvlášť náročné, vítr přesahoval 40 uzlů, ze 104 startujících odstoupila více než polovina lodí.

Trasa:

 

Závod započal v historickém přístavu Grand Harbor ve Valletě (Malta). Odtud pluli směrem k Sicílii  okolo mnoha menších ostrůvků. samotná trasa závodu byla velmi krásná, ale díky nepředvídatelnými klimatickými podmínkam, které jsou pro Středozemní moře havně v říjnu typické, byla trasa také velmi náročná a pro účastníky byla skutečnou výzvou.

 

Posádka Michala Jakeše

 

Závodu se zúčastnila také, kromě jiných českých posádek, charterová loď Grand Soleil 46.3 ANATELA skippera Michala Jakeše a právě s nimi jsme mohli spolupracovat. Jejich posádka závod úspěšně dokončila a umístila se na 21. místě.

Michal Jakeš nám po závodě popsal své dojmy takto:

"V ORC jsme skončili 21 . Podmínky byly docela tvrdé , pár lodí zlomilo stěžeň, pár lodí roztrhalo plachty. Jeden člen třetí české posádky si naštípl obratel. Myslím , že je to docela úspěch českého jachtingu . Ze 4 českých lodí na startu 3 lodi dokončili a to na 3 , 16 a 21 místě...."

 

Jsme moc rádi, že se tomuto týmu naše jídla osvědčila a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech!

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace