EM na Velikonoční regatě 2017

Velikonoční regata je tzv. Off-shore závod námořních plachetnic konající se každoročně již 15 let v Chorvatsku na trase ostrov Murter - Dubrovník a zpět. Také letošní rok jsme byli u toho!

18. ročník Velikonoční regaty se uskutečnil v termínu 1.4. - 8.4.2017 na obvyklé trase Murter - Dubrovník a zpět. Závodu se zúčastnilo celkem 37 posádek. Jde o jeden z největších českých závodů plachetnic na moři.

 

 

Expres Menu přispěla nejenom svými produkty vítěžům závodu, ale hlavně podporovala jednu z posádek - posádku Evžena Korbela. S napětím jsme tak mohli sledovat, jak se jim daří a jaké překážky musejí zdolávat.

 

    

 

Pan Korbel píše:

"Zúčastnilo se 37 posádek. Několik posádek bylo zahraničních - Slovensko, Německo, Francie. Jelo se na stejných lodích Bavaria 46, délka 14,35 m.
Trasa závodu byla Murter - Dubrovník 1. etapa a Dubrovník Murter 2. etapa.

První etapa začínala proti silnému větru. V druhé polovině trati ze vítr změnil a místy zcela utichl. Letos jsme měli smůlu na místa, kde vítr vůbec nefoukal, takže jsme nějakou dobu stáli na místě. To bylo těsně před dojezdem do cíle, kde nás hodně lodí předjelo.


Ve druhé etapě jsme měli technickou závadu na vozíku otěže plachty, takže jsme měli omezenou možnost používat plachty. Celkově jsme obsadili 36. místo."

 

 

 

A jak se jim během závodu naše jídla osvědčila? Paní Blanka Škrabalová, členka posádky, nám napsala:

"Jelikož jsme se potýkali s opravdu silným větrem, bylo by velmi těžké připravit oběd pro osmičlenou posádku v takovémto náklonu.... Je super, že si obědy od Vás jen ohřejeme a máme plnohodnotný a výborný oběd nebo večeři!"

       

 

 

Jsme moc rádi, že všichni dojeli v pořádku a že mají krásné zážitky. 

 

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace