Handbiker Radomír Krupa

Téměř dva tisíce kilometrů a jeden rekord k tomu. Vozíčkář Radomír Krupa, bez zajištění a bez doprovodu, objel v létě 2012 za 29 dní Českou republiku na speciálním kole handbike.

Zdá se vám to jako velmi náročný úkol pro cyklistu?

Celých 2 223 km se rozhodl ujet Radomír Krupa na tzv. handbiku, což je speciální tříkolka, která se pohání pouze rukama! Objezd uskutečnil tzv. „alpským stylem neboli na těžko“, s vyloučením jakéhokoliv podpůrného týmu. Vezl si s sebou na handbiku všechno potřebné.

Cílem této expedice bylo posunout hranice české cyklistiky sedících sportovců, propagace rekreační handcyklistiky, a zjištění vhodnosti pohraničních tras pro použití cyklistických výletů handicapovaných osob a rodin s postiženými dětmi. V neposlední řadě bylo cílem také zmapování možností bezbariérového ubytování po trase.

Dne 22. srpna roku 2012 v pořádku dorazil do cíle. Během své cesty okolo ČR ujel celkem 1751 km. Celou dobu jsme mu drželi palce a jsme velmi rádi, že v pořádku dorazil do cíle své cesty. Hodně nás potěšilo, že se zastavil u nás v Trutnově a dokonce proti původnímu plánu u nás strávil více času. Bylo to velmi příjemné setkání.

Radomír Krupa je od roku 1993 na invalidním vozíku. Při pracovním úrazu spadl z výšky 10 metrů. Byl vždy aktivním sportovcem, dělal horolezectví, cyklistiku, ski alpinismus, lyžoval, jezdil na běžkách. Proto se hned po úrazu orientoval znovu na sport. Po dvou letech začal hrát basketball, rekreačně jezdil na speciálních lyžích a nakonec zůstal u handbiku – tedy u cyklistiky. Radomír ukazuje dalším lidem, jak je pohyb pro vozíčkáře důležitý.

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace