Mořeplavec Petr Ondráček

Ještě žádný Čech nepodnikl nonstop cestu kolem světa. V roce 2011 se vydal na cestu se svojí lodí Singa, aby se pokusil zdolat tento milník.

Petr Ondráček je dobrodruh a milovník jachtingu. Za celý svůj život už probrázdil nespočet dnů na moři. Ve 62 letech se rozhodl pokusit se o zdolání jednoho českého a světové milníku. Cílem plavby bylo nonstop obeplutí světa sám, pouze na plachty a bez zastávky za méně než 313 dní.

I když byl pokus o překonání rekordu neúspěšný, přesto je taková plavba v jachtingu vrcholem náročnosti a výkon Petra Ondráčka snese srovnání s výkony jen několika málo světových jachtařů. Výkon je o to obdivuhodnější, že Petr Ondráček plul v důchodovém věku, na 8 metrů dlouhé lodi, kterou si sám postavil a celou akci financoval z rodinného rozpočtu. Po cestě ho potkalo mnoho problémů, přírodních, technických a v neposlední řadě i zdravotních, což nakonec vyústilo v přerušení plavby.

 

Krátký dokument o plavbě můžete shlédnout ZDE.

 

 

 

 Video o této cestě můžete sledovat v pořadu České televize "S plachetnicí sám kolem světa II" (od 14 minuty je Expres Menu) zde..

 

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace