Reprezentant v kvadriatlonu Michal Háša

Víte co to je kvadriatlon? To je plavání, kolo, kajak a běh v jednom. Kvadriatlonista Michal Háša statečně bojuje nejen v této náročné sportovní disciplíně, ale i s duhringovou chorobou, kvůli které musel ze svého jídelníčku úplně vyloučit lepek.

Michal Háša je reprezentant v kvadriatlonu, což je plavání, kajak, kolo a běh v jednom. Úspěšně se účastní také atletických, triatlonových, duatlonových a kanoistických závodů. Jak se dostal ke kvadriatlonu? Do 14 let se toulal po přírodě, provozoval turistiku a jezdil na vodě. Až na konci osmé třídy začal s vodním slalomem a později i se sjezdem. Jak sám řiká, "nebyl jsem žádný extra talent". Výsledky se dostavily až za 3 roky. Další roky objížděl český pohár ve sjezdu. Nejprve na kajaku, později na deblu: "Na divoké vodě není v podstatě kategorie, která by mě zaskočila. Né vždy jsem se dostal k vodě, a tak jsem stále více běhal, jezdil na kole a plaval. To mě předurčilo stát se kvadriatlonistou."

  


Profese: učitel: přírodověda, zeměpis, tělesná výchova, chemie
Narozen: 1981
Váha, výška: 64kg, 181 cm
Bydliště: Bechyně
Oddíly: E.ON triathlon team, BAK Bechyně (atletika), TJ Jiskra Bechyně (kanoistika)
Trenéři: trénuji se sám
Doplňkové sporty a aktivity: kanoistika, atletika, canicross
Koníčky: sport v televizi, pohyb v přírodě, pes, trénink dětí, cestování
Sportovní cíl: stále se lepšit
Nejlepší sportovní výsledky: 4 individuální medaile z ME včetně titulu, dvakrát třetí místo na MS indivduiálně a tři tituly v s týmem, pravidelné umístění do 3. místa v celkovém hodnocení SP 

Motto: poctivý, pravidelný a systematický trénink přináší úspěch
Zajímavost: jako jediný v ČR mám 2. VT ve všech kategoriích vodního slalomu a sjezdu
Oblíbené: dobré jídlo a pití
Ostatní: sportem žiji 24 hodin denně, největší úspěchy se dostavily až po zdlouhavé diagnóze Duhringovi choroby a dodržování bezlepkové diety

 

Michal Háša ve štafetě na Zubr cupu v Ujčově

Letošního ročníku Zubr cupu (18.7.) se zúčastnilo několik současných a bývalých reprezentantů ve svých disciplínách. Za náš tým rozběhl štafetu Jakub Exner. Na reprezentanta v běhu do vrchu Matěje Trávníčka ztratil jen něco málo přes 2 minuty a předával s minutovou ztrátou na druhý druhý tým. Velmi náročná kajakářská část (s výjezdy peřejí) zřejmě letos rozhodla závod. Michal Háša sice předjel kajakáře druhého týmu, ale první štafeta již měla ohromný náskok. Ve fyzicky náročné cyklistice výborný Nikola Ivanov stahoval našeho Jana Jenšíka. Ten však jeho atak ve třetím okruhu odrazil a náš tým dovezl na druhém místě, což bylo určitě naše maximum. Poprvé v sezóně jsme porazili letošní dvojnásobné vítěze světového poháru Czech Outdoor Extreme Team, kteří skončili čtvrtí.

Máme druhé místo ze světového poháru v kvadriatlonu

V sobotu 20.6.2015 se ve velmi příjemném prostředí v Týně nad Vltavou konal čtvrtý díl světového poháru v kvadriatlonu. Za E.ON Triathlon Team sestavil Michal Háša zcela novou štafetu ve složení: David Macek (plavání), Michal Háša (kajak), Petr Švadlena (kolo) a Jiří Csirik (běh). Již od startu závodu se vše vyvíjelo slibně, David při své neoprénové premiéře zaplaval velmi pěkný čas a z vody šel celkově pátý (ze štafet třetí), 8 vteřin před mistrem světa v kvadriatlonu Leošem Roušavým. Po předávce čipu v depu se na svojí trať vydal Michal, který svým výkonem posunul štafetu na průběžné druhé místo. Z depa vyjížděl na kolo Petr s drobným náskokem na třetí štafetu, na kole tým podržel a jen mírně zaostal. Vše zakončil během Jirka, který vynikajícím časem 17:39 posunul štafetu na konečné druhé místo. Nutno podotknout, že ve štafetě Sparty (skončila třetí) startoval bronzový olympionik a loňský mistr světa na čtyřkajaku Daniel Havel.

 

 

 

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace