Technical Rescue Team

Tým profesionálních i dobrovolných záchranářů psůobící i na mezinárodní úrovni. Tým je vybaven profesionální technikou a dvěma psy pro prostorové vyhledávání a jednoho psa pro vyhledávání osob v sutinách.

TRT – CZ5: Technical Rescue Team

Náš tým se začal formovat na začátku roku 2011. Jsme parta kamarádů, profesionálních i dobrovolných záchranářů, kteří jsou připraveni pomáhat na mezinárodní úrovni. Našim posláním je pomáhat druhým a všem, kteří v danou chvíli pomoc potřebují. Bez ohledu na čas, roční období nebo své rozpoložení.

Tým disponuje zásahovým vozidlem VW Transportér a přívěsným vozíkem s technickým vybavením uloženým v pojízdných kontejnerech. Jsme vybaveni zdravotnickým materiálem pro poskytování první pomoci od zdravotnických batohů, fixačních prostředků až po různé druhy transportního vybavení. Tým je dále disponuje prostředky pro práci ve výškách a nad volnými hloubkami, práci na vodní hladině, elektrocentrálami a osvětlovacím příslušenstvím, kalovými čerpadly a to jak motorovými tak elektrickými, motorovou pilou, elektrickými kladivy, rozbrušovacími bruskami.

Členové týmu procházejí obrovskou spoustou výcviků od lavinových kurzů, přes práce ve výškách a nad volnými hloubkami, záchrana osob z lanových drah, skalních terénů, jeskynních systémů, nepoužívaných důlních děl, a také záchraně osob z vodní hladiny a to jak divoké tak klidné vody.

 

Tým má k dispozici dvacertifikované psy na prostorové vyhledávání a jednoho na vyhledávání v sutinách.

 

Při nasazení máme týlové zabezpečení nejméně na 5 dnů. Tým má k dispozici týlové zabezpečení ve formě stanu a sociálního vybavení. Zásoba veškerého potřebného materiálu pro členy týmu je trvale k dispozici. Přeprava do 1000 km je zajištěna pozemní cestou.

Po nasazení při povodních v Praze 2013 a v Srbsku 2014 jsme schopni v postižené oblasti fungovat plně soběstačně.

 

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace