TJ Léčebna Košumberk a FitKoloběh

2222 km za 111 hodin! Handicapovaní jezdci z TJ Léčebna Košumberk a zdraví příznivci sportu na startu extrémního cyklistického závodu "Metrostav Handy Cyklo Maraton", který se konal 2. - 6. 8. 2016.

Handicapovaní cyklisté z TJ léčebna Košumberk sice nepatří mezi ty nejlepší a nejrychlejší, ale milují pohyb a ještě více výzvy. Možnost překonat sebe sama a s trochou štěstí i někoho dalšího. Jednou takovou výzvou byl start na již IV. ročníku akce, která letos nesla název Metrostav HANDY CYKLO MARATON. Cílem bylo projet štafetově v limitu 111hodin 31 kontrolních stanovišť umístěných po celé České republice se zajížďkou do Bratislavy. Jde o nonstop akci určenou pro čtyř a osmičlenná družstva. Podmínkou je minimálně jeden handicapovaný jezdec.


TÝM s číslem 06-FitKoloběh projel akci v osmičlenné sestavě a jako jeden z mála týmů  měli v sestavě hned 3 dvoustopé stroje: Ddva handbiky a jeden tricykl.

Barvy TJ Léčebna Košumberk hájili Jiří Vokurka na handbiku a František Vlček na tricyklu. Jako jezdec na bicyklu je doplnil vedoucí cvičitel a trenér boccii Jaroslav Hantl. Třetí handbiker Tomáš Nevěčný je především reprezentant a basketbalista na vozíku z BWS Pardubice. Zvláštností bylo i to, že některé úseky projela kapitánka týmu Renata Kašparová a lektorka FitKoloběhu Lenka Fasnerová na koloběžce.

 

Celý závod bylo možné sledovat on-line a tak žádný fanoušek či partner nepřišel ani o jeden kousek zážitku. Facebookové stránky byly po celou dobu závodu aktualizovány a sledovanost stoupala každým dnem.

 

Pořadatelé poznamenali: "Závod byl pro nás všechny velmi emotivní, plný úsměvů, překážek, výzev, karambolů. Když nemůžeš, my ti pomůžeme - to bylo heslo našeho týmu s citací ,,jedeme pro RADOST´´. Našim cílem nebylo zvítězit, ale vytvořit zážitky těm, pro které jsme do celého maratonu šli. Díky 111tce víme, jak málo stačí dělat radost kolem sebe. "

 

A jak byli spokojeni s jídly od Expres Menu? Vyjádřili to takto: "Za outdoor stravu doporučujeme a 100 bodů dáváme expres menu, česká výroba, kusy kvalitního masa a k tomu bez lepku, éček a věřte, že ani tchýně nepozná odkud se to bere :-) "

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli podpořit takovýto úžasný tým!

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace