Blog

Na luštěniny v našem jídelníčku často zapomínáme a je to velká škoda. Nejen, že jsou velmi chutné, ale jsou hlavně bohatým zdrojem vlákniny, bílkovin a minerálů. Mají nízký glykemický index, čímž je zajištěno, že nás opravdu zasytí i na delší dobu. Častým důvodem, proč na ně zapomínáme, je obava z nadýmání. Snížit riziko nadýmání je přitom snadné – stačí se držet správného postupu přípravy.

celý článek

Dřív to tak bylo normální. Starší sourozenec se postaral o ty mladší, zejména holky uměly už v deseti letech uvařit jednoduchá jídla, upéct koláč i přišít knoflíky. V dnešní uspěchané době se to tak trochu vytratilo. Děti tráví mnohem víc času mimo domov na kroužcích, ve sportovních oddílech, takže na obyčejné činnosti v domácnosti už jim nezbývá čas.

celý článek

Začněte tím, že si spočítáte, kolik času a peněz ušetříte, když nejezdíte každý den do práce a z práce. Využijte ušetřený čas a peníze pro sebe.

celý článek

U obalů celkově platí, že čím větší a těžší je obal, tím větší je uhlíková stopa. Již jen výroba a produkce jídla (nepočítáme obaly) zvyšuje uhlíkovou stopu. Ve vyspělých zemích se emise spojené s jídlem (včetně ztrát) pohybují přibližně v rozmezí 5 až 9 kg na osobu za den. A to jsme jen u výroby jídel, samozřejmě se čísla pohybují podle používaných materiálů, způsobu výroby atd.

celý článek

V těle máme mnoho hormonů a jeden z hlavních je inzulín. Když ho slinivka nevyrábí a hormon zcela chybí, takovou poruchu nazýváme diabetes 1. typu. Většina z vás ví, že takto postižení si musí píchat chybějící inzulín.

celý článek

Omezení spotřeby sacharidů ve stravě na cca 40 % celkového energetického příjmu (tj. o 20 % níže než se doporučuje) je další trvale udržitelný přístup ve výživě spojovaný s tendencemi ke snížení a udržení tělesné hmotnosti a současně ke zlepšení zdravotních ukazatelů včetně udržení stabilní hladiny krevního cukru.

celý článek

V minulém článku nám vyprávěl prezident Aliance výživových poradců ČR Dipl. Ing. Ivan Mach, CSc.o tom proč tloustneme a kde se bere pocit hladu. Tentokrát se věnuje navazujícímu tématu.

celý článek

O tom proč tloustneme a kde se bere pocit hladu mluví prezident Aliance výživových poradců ČR Dipl. Ing. Ivan Mach, CSc.

celý článek

Současný prezident Aliance výživových poradců ČR Dipl. Ing. Ivan Mach, CSc. nám v minulém článku radil ohledně četnosti jednotlivých jídel denně. V tomto článku se zaměřuje na snídani, její skladbu a různé varianty.

celý článek

Nevynechávat snídani? Jíst častěji? Kdy a co jíst? Existují různé teorie a různé názory a ne vždy se v tom dá dobře zorientovat. Jak se ubránit různým mýtům ohledně správné výživy a zorientovat se ve spleti všemožných teoriích? Přečtěte si, co říká prezident Aliance výživových poradců ČR Dipl. Ing. Ivan Mach, CSc.

celý článek

Dobrá zpráva nejen pro motoristy! Nově najdete naše výrobky také v prodejnách Auto Kelly a jelikož je tato síť prodejen velmi rozsáhlá, jsou naše jídla mnohem dostupnější.

celý článek

Konzervanty, barviva a další škodlivé chemické látky jsou téměř ve všech potravinách kolem nás. Je velmi těžké se jim zcela vyhnout, ať se snažíme jakkoliv. Nemusejí být do potraviny přímo přidané, ale jsou v ní již obsažené, protože některé škodliviny jsou součástí životního prostředí. Někdo na to rezignuje a říká, že tedy není třeba se o něco snažit a dívat se na to co jíme, chemie je v podstatě všude.

celý článek

Léto nám pomalu končí a my už jen vzpomínáme na teplé letní dny a vlahé noci. Vzpomínáme na dovolenou, zážitky, cestování a krásnou přírodu. Jenže to už je za námi, dny jsou kratší, rána i večery chladnější. S chladnými rány se vracíme opět ke společenskému oblečení, ať už do práce či do školy. A najednou zjistíme, že kalhoty málem nedopneme, sako je příliš natěsno a váha nám naše podezření potvrdí! Jak je to možné?

celý článek

Teplý nebo studený? Vlastní nebo s donáškou? Jak ho mám skladovat a jak si ho ohřát? Kde si ho koupím?

celý článek

Pro člověka nemocného celiakií je velmi těžké přizpůsobit se novým stravovacím návykům. Pokud se o nesnášenlivosti na lepek dozvíte až v pozděším věku, stává se bezlepková dieta leckdy i vaší noční můrou.

celý článek

Polévky patří k důležité součásti české kuchyně. Je to naše specialita, která nás tradičně odlišuje od ostatních světových kuchyní.

celý článek

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Už máte vyřešeno stravování? Přinášíme Vám zajímavé tipy pro letošní léto.

celý článek

Poslední dobou se často setkávám s doporučeními, aby lidé více pamatovali na svoje zásoby jídla a pití. Německá vláda například schválila koncepci ochrany obyvatel, která doporučuje svým občanům, aby měli doma zásoby potravin a vody na dobu nejméně 10 dní. Nejsou však jediní. Podobnou koncepci má i Finsko či Rakousko (ti doporučují mít zásoby na 14 dní). Nizozemsko zase doporučuje vytvoření nouzového zavazadla s pitnou vodou, trvanlivými potravinami, léky a penězi.

celý článek

Pohanka je velmi zajímavá rostlinka, která se řadí mezi pseudocereálie a má své uplatnění v mnoha oblastech – jako potravina, krmivo, ve farmacii i kosmetickém průmyslu.

celý článek

Kdo zná naše mouky, ví, že naše Směs na sladké pečivo obsahuje vedle banánové mouky, hrachové mouky, jedlé sody a soli také skořici. Proč zrovna skořici?

celý článek

Ne každý zná pojem SCD či speciální sacharidová dieta, proto jsme se rozhodli napsat o této problematice několik řádků. V dnešní době si pojem „dieta“ spojujeme často s tím, že co je zdravé, není dobré.

celý článek

Jedete na dovolenou a plánujete si sami vařit? Máme pro Vás několik tipů, jak si nezkazit dovolenou kvůli nemocem ze špatného zacházení s potravinami. Vycházíme z doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), která vydala zásady pro bezpečnost potravin, které mají spotřebitele chránit před infekcemi a nemocemi z potravin.

celý článek

Sůl je velmi důležitá pro správný chod organismu. Jak se však řiká, všeho moc škodí. Solení není výjimkou. Prozradíme vám i to, jakým způsobem solíme my naše jídla.

celý článek

Konzumace bezlepkových jídel nemusí být pouze záležitostí osob, které dodržují bezlepkovou dietu!

celý článek

Nový školní rok je tu a s ním otázka, jak zajistit bezlepkové jídlo ve školních jídelnách. Poradíme vám!

celý článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace