(NE) oblíbené polévky v české kuchyni

Polévky patří k důležité součásti české kuchyně. Je to naše specialita, která nás tradičně odlišuje od ostatních světových kuchyní.

 

S polévkami se u nás nejčastěji setkáváme při obědě – zpravidla jde o první chod ze dvou či tříchodového menu. U nás jsou však také tradiční tzv. „svačinové polévky“, což jsou obvykle hustší, výživnější polévky podávané během dopoledne popř. k večeři. Polévky jsou známé na celém světě, ale liší se způsobem podávání a skladbou. Tak se můžeme např. v Indonésii setkat s polévkou podávanou při snídani.


Proč jsou u nás polévky tak oblíbené? Asi každý vzpomínáme na období školních obědů, kdy do nás hustili divně vyhlížející jídla, potažmo polévky. Často ani nebylo poznat jaká polévka to vlastně je. Pokud se nějaká výrazně lišila, např. špenátová či rajská, o to více jsme ji neměli rádi. Já dodnes vzpomínám na soudružky učitelky, které u okénka, kam se vracely prázdné talíře, velmi přísně kontrolovaly, zda náhodou nechceme vrátit něco z toho, co nám bylo naservírováno. Někdy zůstane nedůvěra k polévkám na hodně dlouhou dobu.


Školní kuchyně se dnes však mění a mění se celkově pohled na zdravé a správné stravování. Kdo chce jíst opravdu dobrou a poctivou polévku, dává si záležet na výběru kvalitních surovin.
Např. rajská polévka, kterou připravují naši kuchaři v EXPRES MENU, se vaří z kvalitního rajského protlaku, cibule, petrželové natě a bobkového listu, je zahuštěna přidanou rýží.

Výsledkem je bezvadná svačinová polévka, kterou moje děti sní do poslední kapičky. Je škoda, že je často právě tato polévka tak opomíjena. Přitom právě rajčata jsou nutričně přínosnější až po tepelné úpravě. Navíc se konzumací rajčat předchází, dle některých vědeckých studií, rakovině prostaty. Proto zvláště starší pánové by neměli na tuto polévku zapomínat.
Já osobně polévky vařím ke každému obědu. Mám ráda ty chvíle, kdy si celá rodina sedne ke stolu a užívá si rituál společného jídla – a polévka, ta patří k našemu rituálu. Jak říká moje babička „polévka je grunt a kdo jí nejí, ten je špunt“.

 

A co vy? Vaříte si polévky často? Dáváte si je v restauraci? Ochutnali jste již naše polévky bez chemie a umělých přísad? Napište nám svůj komentář zde pod článek, budeme moc rádi!

 

 


Zdroje:
Kulajda či kaldoun. Polévky jsou skutečnou perlou české kulinární tradice [online]. [cit. 2017-03-23]. Dostupné z: http://www.lidovky.cz/kulajda-ci-kaldoun-polevky-jsou-skutecnou-perlou-ceske-kulinarni-tradice-1re-/dobra-chut.aspx?c=A170228_161708_dobra-chut_ape&galerie

Lilková polévka [online]. [cit. 2017-03-23]. Dostupné z: http://www.uzdravtesejidlem.cz/lilkova-polevka/

Průvodce dobrými restauracemi: Česká a moravská regionální gastronomie [online]. [cit. 2017-03-23]. Dostupné z: http://www.stezky-dedictvi.cz/ceska-kuchyne/

Rajskou polévku by měli jíst hlavně starší pánové. [online]. [cit. 2017-03-23]. Dostupné z: http://www.vitalia.cz/clanky/rajskou-polevku-by-meli-jist-hlavne-starsi-panove/?ic=articles-related&icc=item-7#ixzz4bysV7Fy6

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace