Oběd v kanceláři - jak zajistím, abych se rychle a kvalitně najedl?

Teplý nebo studený? Vlastní nebo s donáškou? Jak ho mám skladovat a jak si ho ohřát? Kde si ho koupím?

Minimálně třetina lidí pracujících v kanceláři nechodí na oběd. Nejčastějším jídlem pak bývá sladké pečivo, instantní polévky, ohřáté uzeniny s rohlíkem, majonézové saláty a dortíky. Jak vyřešit stravování v práci co nejlépe?

Stále více lidí potřebuje v zaměstnání řešit obědy ve vlastní režii, protože zdaleka ne každý má možnost stravovat se v závodní kuchyni či chodit na obědy do restaurace. K této potřebě vlastního jídla přispělo také to, že mnoho firem zrušilo závodní jídelny a v okolí zaměstnání také nemusí být vždy cenově dostupné restaurace a jídelny.

Je však velmi těžké vymýšlet na každý den vhodné jídlo, které bude nutričně bohaté a zároveň vhodné k ohřevu. Mít teplé obědové jídlo je velkým přínosem, dodá tělu více energie a cítíme se po něm mnohem lépe. Skladba jídla by také měla odpovídat druhu práce a životnímu stylu – je jasné, že jiné složení jídla potřebuje dělník u linky a jiné sekretářka.

 

 

Jaké jsou tedy naše tipy?

 

Nejlepší je domácí oběd

Domácí vaření obědů do práce je nejlepší varianta. Vaříte si to podle toho, co máte rádi, víte jaké suroviny jste do jídla dali a můžete si skladbu jídla uzpůsobit dle druhu práce, kterou vykonáváte.

Tip 1 – Pokud nestíháte vařit každý den, odeberte si během víkendového vaření několik porcí a zamrazte je. Zamrazujte jen jídla vhodná ke zmražení – nevhodné jsou např. brambory.

Tip 2 – Používejte vždy nejčerstvější suroviny, aby jídlo bylo chutné i druhý den. Výborné je využívat sezónní potraviny a tak obohatit stále dokola se opakující jídla.

Tip 3 – Přílohy vařte čerstvé a nebojte se experimentovat. Můžete kromě klasických knedlíků, zkusit různě upravené těstoviny (smíchané se zeleninou, přidat smaženou šalotku apod.), kuskus, pohanku, rýži na více způsobů, quinou apod.

Tip 4 – Hustá svačinová polévka s pečivem můžete být dobrou a nenáročnou variantou. Nemusí to být jen tradiční gulášovka či dršťková. Zkuste např. Minestrone, polévku z červené čočky, dýňovou polévku, gazpacho apod.

Tip 5 – pro přenos jídla do práce používejte nejlépe dózy, které mají dobře zabezpečená víka. Plastové jídlonosiče jsou ideální, ale někdy zbytečně moc velké. Často dobře poslouží obyčejná zavařovací sklenice se šroubovacím víkem. Máte pak jistotu, že jídla přenesete bezpečně bez jakýchkoliv nemilých komplikací.

                                           

 

Pokud nemáte navařeno, připravte si studené jídlo

Někdy se opravdu nestíhá a nebo máte prostě chuť připravit si něco jiného než teplé jídlo. Např. v horkých dnech na ohřívané jídlo není ani pomyšlení. Doma si můžeme připravit různé saláty, bagety, obložení chleby atd.

Tip 1 – pokud si chcete připravit obloženou bagetu, volte raději celozrnné – dodají více energie a vydrží déle čerstvé. Nepoužívejte majonézy a jiné zbytečně tučné přílohy. Vyzkoušejte místo toho raději jogurt či tenkou vrstvu másla.

Tip 2 – tousty jsou lepší, pokud se zapečou. Lze je zapékat v toustovači klasicky se zeleninou, ale také na sladko se směsí nakrájených jablek smíchaných s citrónem a skořicí.

Tip 3 – pomazánky nemusí být pořád jen ty samé. Zkuste použít také pesto, hrachovou pomazánku, mrkvovou, kuskusovou, avokádovou….

Tip 3 – těstovinové saláty sice nejsou bez vaření, ale jsou výbornou variantou studeného oběda. Lze využít sezónní nabídku zeleniny (popř. ovoce) a mají hodně variant.

                                      

 

Co když nemáte čas ani vařit ani připravit si něco jiného?

Pokud nemáte možnost jít do restaurace na oběd a nemáte nic z domova připraveného, můžete si cestou do práce koupit např. obloženou bagetu. Pečlivě si však zkontrolujte složení a čerstvost. Pokud si chcete koupit hotové jídlo a jen ho v práci ohřát, dejte si také pozor na obsah. Obecně platí, čím delší seznam obsahu, tím více zbytečných konzervantů a chemie.

I v našem sortimentu naleznete hotová jídla s přílohou, ale bez konzervantů a zbytečných přísad. Jako kdybyste si jídlo uvařili doma. A bez práce! Navíc oproti běžné nabídce v supermarketech je jídlo možno skladovat kdekoliv v práci, protože nepotřebujete ledničku. Zásobu si prostě dáte v kanceláři do šuplíku a na co zrovna máte chuť si dáte k obědu.

 

 

 

                    

 

Podívejte se do našeho sortimentu a vybírejte zde.

 

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace