Život bez lepku

Pro člověka nemocného celiakií je velmi těžké přizpůsobit se novým stravovacím návykům. Pokud se o nesnášenlivosti na lepek dozvíte až v pozděším věku, stává se bezlepková dieta leckdy i vaší noční můrou.

Ačkoli dnešní statistiky ukazují, že celiakií trpí 1 člověk z 200, citlivost na lepek je u evropské populace až u 50% obyvatelstva.

Lepek způsobuje mnoho nemocí, které jsou vidět již na pohled. Například to může být celulitida, často se vyskytující akné či příliš mastící se vlasy. Samozřejmě jsou i nemoci na první pohled nepoznatelné a těmi je například cukrovka 1. typu, onemocnění trávicího traktu a následně dalších orgánů.

Střeva v této fázi nejsou schopna zpracovávat lepek ve stravě a dochází k zánětlivým ložiskům ve střevech. To pak vede ke špatnému vstřebávání živin a podvýživě organismu. A to celé zapříčiňuje slabou imunitu.

 

 

 

Co musí celiak ze své stravy vyloučit?

  • všechny výrobky z mouky (pečivo, těstoviny, pizza, koláče apod.)
  • alkoholické nápoje (především PIVO, tvrdý alkohol)
  • uzeniny (některé se vyrábí bez lepku)
  • dochucovadla
  • masové náhražky (Robi, Seitan)


I když toto vše vyloučíte, nemusí vám být hned lépe, protože lepek se z těla dostává až půl roku. Hodně záleží i na skladbě stravy, kterou při celiakii přijímáte. Je důležité nejen jíst bezlepkovou stravu, ale hlavně mít vyvážený kvalitní jídelníček a dodávat tělu všechny živiny (vitamíny a minerály).

 

Pokud trpíte touto nemocí či jste dobrovolně vyřadili ze svého jídelníčku lepek a hledáte vhodná jídla, doporučuji zkusit naše bezlepková jídla. Hotové pokrmy jsou vyvážené, chutné, navíc bez konzervantů, přidaných chemických látek a se sníženým obsahem soli - proto jsou vhodné i pro děti od 1 roku. Můžete si vybrat z naší nabídky více než 100 produků - nabízíme hlavní chody, polévky, dezerty, masa ve vlastní šťávě či směsi na pečení.

 

 

-e.jirackova-

  Napište příspěvek

Slouží pouze pro odpověď, nebude nikde zobrazen.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace