EXTRA.CZ: Jak zabavit děti? V kuchyni!

Dřív to tak bylo normální. Starší sourozenec se postaral o ty mladší, zejména holky uměly už v deseti letech uvařit jednoduchá jídla, upéct koláč i přišít knoflíky. V dnešní uspěchané době se to tak trochu vytratilo. Děti tráví mnohem víc času mimo domov na kroužcích, ve sportovních oddílech, takže na obyčejné činnosti v domácnosti už jim nezbývá čas.

A právě současná doba přináší šanci tohle trochu změnit a vyzkoušet si, co to znamená tvořit dobrou věc dohromady spolu s rodiči a sourozenci.

Zahrajte si novou rodinnou hru na přežití ve vesmíru

Představte si, že váš byt je součástí kosmické stanice, která je na oběžné dráze Země. Vaším hlavním úkolem je vytvoření správné strategie pro dlouhodobý pobyt v uzavřeném prostoru s omezenou možností zásobování.

Pro úspěch vaší mise je bezpodmínečně nutné zapojení všech členů týmu. Vytvořte společný plán stravování. Sepište celkový stav surovin a zásob a nechte ho pověšený na viditelném místě. Podle toho sestavte podrobný týdenní jídelníček, co budete snídat, obědvat a večeřet. V případě, že vám budou chybět některé suroviny, napište seznam pro zásobovací loď, která vám je dopraví.

Hra začíná

Každý den ráno začíná poradou, kde se rozdělí úkoly pro každého člena týmu, včetně výzkumných úkolů, které přicházejí ze vzdělávacího centra a naplánované fyzické aktivity. A protože už existuje vytvořený jídelníček na celý týden, stačí jen, když si posádka rozdělí mezi sebou, kdo připravuje jídlo, kdo prostírá stůl, kdo sklízí ze stolu, kdo umývá nádobí. Tyto činnosti by se měly vystřídat u všech členů týmu. V případě, že příprava jídla ten den vychází na ty nejmladší členy vesmírné stanice, předpokládá se, že jim budou asistovat ti starší a zkušenější.

Pokud jsou účastníky vesmírného experimentu i menší děti a na přípravu hlavního jídla si ještě netroufají, využijte hotová jídla Expres Menu. Vyberete si jídlo, které členům týmu chutná, třeba španělského ptáčka nebo rajskou omáčku s masem, a nechte děti jídlo „dovařit“, to znamená ohřát nebo připravit přílohu. Pokud jsou děti ještě menší, mohou pomoci alespoň s mícháním, kreativním servírováním na talíře a přípravou stolu. Budou na sebe pyšné i tak. Udělejte z vaření zábavu, sami budete překvapeni, jak šikovné a samostatné děti máte. V „lepších časech“ se vám to vrátí.

Celý článek zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace