Kecall: Expres Menu – jídlo nejen na cesty, recenze

Youtuber, bloger a nadšenec do cestování otestoval naše jídla na potápěčské akci. Jak jsme dopadli?

"Instant nebo vařené jídlo, to je oč tu běží ... Obchod či jídelna není vždy 'za rohem' nebo prostě nechceme strávit den u plotny. Prozkoumáme Expres Menu, jako jednu z možných variant jídla na cesty. "

 

"Co dělá Expres Menu zajímavé

  • Jednoznačným kladem je fakt, že jde o plnohodnotné – mokré jídlo, které stačí ohřát! Bez nutnosti přidávat vodu.
  • V dnešní době chemické, jsme uvítali, že je bez chemických konzervantů. Nadšenci zdravějšího stravování uvítají i bezlepkové varianty!
  • Doba spotřeby – až 3 roky! Není to instantní pytlík, takže tato výdrž také stojí za zmínku.
  • Cena – i když zde neděláme srovnání ostatních jídel na cesty, cena je faktor, který stojí za vypíchnutí! Přesto, že jsou jídla bez přílohy, je cena více než dobrá! Pozn.: přílohu v podobě např. brambor (i pro dvě osoby) lze přikoupit

Druhá, záporná, strana ‚mince‘ – nevýhody

  • Hlavní nevýhodou je bezesporu hmotnost – při většímpočtu balíčků se menu pronese. Lze to řešit například zasláním jídla na checkpointy na vašem treku, ale už je to práce navíc a jistý diskomfort.
  • Nutriční hodnoty mohou být v extrémních podmínkách, jako je vyoskohorská turistika, nedostačující."

 

Shrnutí hodnocení:

"Chuť je dostatečnně zmíněna ve videu a často podléhá osobním preferencím (slanější? či pikantnější?) proto je celkové hodnocení 85%. Jediný ‚propadák‘ byla rýžová kaše. Zde převládl názor, že vlastní mix vloček a oříšků vyhrává na plné čáře a to jak chutí, hmotností tak i nutriční hodnotou. Oproti tomu polévka a krutí maso oslovilo téměř všechny hladové krky. Jít na dvoudenní přechod Beskyd se slaninou a cibulí samozřejmě lze, ale teplé jídlo je teplé jídlo. Kromě chuti, hmotnosti a formě (suché vs mokré jídlo) se můžeme podívat i na ekologii. Zatím co MRE je extrémně lehké ekologická stopa je výrazně patrnější (dost plastu) oproti jednomu Express pytlíku a to už za zamyšlení stojí. Jste li vysokohorští trekaři, určitě sáhnete spíše po značce jaké je Mountain House (mrazem sušené, nutričně bohaté avšak VÝRAZNĚ DRAŽŠÍ). Oproti klasické gulášovce od ‚XY‘ či snad nedejbůh čínské polévce ‚Yum Yum‘ (kde stejně do hmotnosti musíte započíst i vodu) je Expres Menu zajímavou volbou hlavně díky formě, trvanlivosti a ceně a to nejen na cesty."

 

Celý článek můžete číst zde.

 

Videorecenze:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace