Montana: Jídlo na expedici?!

Markéta Hanáková napsala krásný a vyčerpávající článek o stravě při expedicích. Tento článek jí vydali v časpoise Montana 4 /2018.

 

"Nebudeme si nic namlouvat - jídlo na expedicích a výpravách patří téměř k tomu nejdůležitějšímu. Člověk se těší, až přestane makat, sedne si a dá si něco dobrého na zub. Nehledě na to, že hladný nebo špatně najezený člověk bývá většinou nerudný. Na našich výpravách jsme vyzkoušeli různé druhy stravování. Od rozvařeného kuskusu plavajícího v jakési podivné rozvařené omáčce vlastní výroby až po vajíčka na sto způsobů, maso pro psy, ale i hranolky a melouny....."

 

".... Záchranou pro nás je pro nás opět cestovatelské instatnní jídlo, které si ale kvůli hmotnosti šetříme hlavně do výškových táborů. Díky tomu, že nám jídlo do BC Nošak donesli nosiči, vaříme si tu hlavně "konzervy" Expres Menu, které jsou však kvůli hmotnosti ve speciálních lehkých a měkkých obalech. Nejsme tak nijak ochuzeni a dopráváme si svíčkovou, rajskou, grilované koleno či španělské ptáčky. Pravda, těchto dobrot máme jen omezené množství. K tomuto kroku jsme přistoupili po předchozích zkušenostech, kdy jsme si třeba v Kyrgyztánu pořídili pár plechovek rybiček a kuřecího masa ve vlastní šťávě. Dodnes mám živou vzpomínku na to, jak pod pikem Lenina křoupám maso včetně kostí. Brr. Husí kůže mi naskakuje ještě dnes.... A v Číně to bylo ještě horší. Tam jsme naklusali do normálního obchodu a byli naprosto bezradní. Konzervy neměly žádný nápis v latince a ty jejich nápisy jsme fakt rozluštit nedokázali. Přesto jsme pár nějakých konzerv vzali. Nevím, co to bylo, ale myslím si, že jsme si pořídili maso pro psy nebo kočky, protože sladké nekořeněné maso bylo fakt pořádný hnus....."

 

 

Celý článek:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace