Týden.cz: Jak se stravovat na dovolené? Odpovídali Adam a Petr Sogelovi

Jak se stravovat na dovolené a nenarušit svoje stravovací návyky ani zažívání? Jak si během cest zajistit vyváženou stravu? A proč je v dnešní době vhodné omezit lepek? Ptejte se Adama a Petra Sogelových ze společnosti EXPRES MENU. Hosté odpovídali 22. května od 10.00.

Společnost EXPRES MENU vyrábí unikátní metodou konzervace trvanlivá jídla. Je možné je skladovat do 30 °C a mají tříletou dobu spotřeby. Krátkodobě vydrží i vyšší teplotu, např. během cesty na dovolenou nebo při turistickém výšlapu. Při přípravě jídel nejsou používány žádné chemické přísady ani konzervanty, jídla jsou vyrobena bez lepku a pouze z prvotřídních čerstvých surovin od regionálních dodavatelů. Jídlo je již kompletně dokončené, nemusí se do něho nic přidávat, stačí jen ohřát a servírovat, je proto ideálním způsobem stravování pro rodinnou dovolenou.

CHAT
• SK
Jak se stravovat na dovolené a nenarušit svoje stravovací návyky ani zažívání?
• Host chatu
Z nabídky jídel expres menu, která je velice široká (cca 120 druhů) je možné si vybrat jídlo, které Vám bude nejlépe vyhovovat. Nejen podle chuti, ale i podle nutričního složení. Na eshopu je i filtr alergenů (laktóza, ryby, ořechy, atd).

SOD
Jak si během cest zajistit vyváženou stravu?
• Host chatu
Je dobré si předem udělat "stravovací plán". Podle počtu osob, jestli jsou součásti cest i děti a podle plánovaných aktivit. Jídla expres menu, můžete využívat například na oběd a večeři. Zbytek dne můžete řešit z dostupných místních zdrojů, ideálně čerstvá zelenina a ovoce.

SK
Proč je v dnešní době vhodné omezit lepek?
• Host chatu
Je to především z důvodu nadužívání potravin obsahujících lepek. Doporučujeme si udělat denní snímek příjmu potravin s lepkem. Tím sami zjistíte kolik lepku sami příjmete. Doporučujeme si studovat složení potravin, můžete si divit, u kterých potravin je ve složení lepek, např. jogurty, uzeniny, dochucovadla, omáčky, polévky, některé nápoje. Bylo prokázáno studiemi, že i u zdravých osob může dlouhodobé nadužívání lepku způsobit zdravotní problémy.

Julie
Dobrý den, o vašem jídle už jsem četla dříve a chtěla bych ho vyzkoušet. Kde se dá koupit?
• Host chatu
Dobrý den, na našich stránkách je odkaz na mapu s prodejnami https://www.expresmenu.cz/kde-koupi... Jídla jsou k dostání i v lékárnách v rámci celé české republiky (s objednáním a doručením do 24h). Nově jsou jídla v nabídce prodejen Auto Kelly. Produkty si můžete objednat i na našem eshopu s doručením do 48h.

• Linda Procházková
Čím to, že jídla vydrží 3 roky? Mám si to představit jako konzervu?
• Host chatu
Základem je technologie, kterou jsme popsali v předchozí odpovědi. U většiny konzerv jsou používány konzervanty pro bezpečné uchování. Naše metoda CTP je unikátní právě proto, že výrobek neobsahuje žádné konzervanty, dochucovadla, barviva, zvýrazňovače, ani jiné chemické látky.

Zuzana V.
Máte prosím jídla určená i pro vegetariány?
• Host chatu
Ano, v nabídce máme cca 20 vegetariánských jídel a připravujeme další druhy. Máme i sortiment veganských pokrmů.

Petr
Jak je možné, že jídlo tak dlouho vydrží? Třeba i klasické omáčky jako je svíčková?
• Host chatu
Je to díky naší patentované metodě, kterou označujeme jako CTP, neboli kontinuální tepelný proces. Všechny činnosti, které začínají při příjmu kvalitních čerstvých surovin, jejich tepelným opracováním, naplněním do bariérového obalu, který je hermeticky uzavřen a následně proběhne vysokoteplotní sterilace v parním autoklávu. Díky této metodě není potřeba přidávat žádné konzervační látky. V celém procesu musí dodržena taková teplota, při které nedochází k pomnožování bakterií.

Marie
Expres Menu už jsem otestovala, moc jsem si pochutnala na vepřovém kolenu nebo kuřecích křidýlkách. Slyšela jsem, že je možné zakoupit i základ na bramborový salát. Jak je potřeba ho nakonec "dodělat"?
• Host chatu
To jsme moc rádi za pochvalu. K bramborám se zeleninou stačí přidat trochu majonézy nebo jogurtu a máte hotovo ! Dle chuti si, ale můžete přidat i na kostky nakrájená uvařená vejce, někdo má rád ještě na jemno nakrájéné kyselé okurky, fantazii se meze nekladou.

• Monika
Dobrý den, je potřeba jídlo po rozbalení a přípravě ještě nějak dochucovat? Děkuji.
• Host chatu
Dobrý den, jídla jsou kompletně dokončena, není tudíž potřeba je dále dochucovat. Mohou je i děti, proto nejsou výrazně kořeněna. V případě, že máte ráda pikantnější jídla, je možné přidat chilli nebo pepř při ohřevu.

Odkaz na diskuzi zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace